لیزر اصفهان -> خدمات لیزر اصفهان

خدمات لیزر اصفهان، انواع خدمات لیزر، خدمات برش لیزر فلزات، خدمات لیزر حکاکی، خدمات برش لیزر در اصفهان

خدمات لیزر اصفهان - انواع خدمات لیزر

لیزر ابزاری است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند ساطع می کنند و هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیر دستگاه لیزر در اصفهان دارد که این موارد در دسته‌ی خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر قرار می‌گیرند. دستگاه برش لیزر اصفهان از ماده ای جمع کننده یا فعال کننده نور تشکیل شده که درون محفظه تشدید نور قرار دارد . این ماده پرتو نور را به وسیله یک منبع انرژی بیرونی به وجود آمده ، تقویت می کند و نیاز به لیزر تمیزکاری خواهد داشت که مجددا همان بحث خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر خواهد بود. دستگاه جوش لیزر از نظر ماهیت هیچ تفاوتی با نور عادی ندارد و خواص فیزیکی لیزر ، آن را از نورهای ایجاد شده از دیگر منابع متمایز می سازد که در بحث خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر وارد است. از نخستین روزهای تکنولوژی لیزر، به خواص ویژه آن پی برده شد که خود این خواص بستری عظیم برای کاربردهای وسیع این پدیده در علوم گوناگون به ویژه صنعت و پزشکی ایجاد کرده است. پیشرفت دانش بدون تکنولوژی لیزر امکان پذیر نیست. لیزر کشفی علمی می باشد و خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر به عنوان یک تکنولوژی در زندگی مدرن جا افتاده است . خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر به مقدار زیاد در تولیدات صنعتی، ارتباطات ، نقشه برداری و چاپ مورد استفاده قرار می گیرند. برتری خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر در این است که از منبعی برای نور و تابش های کنترل شده، تکفام و پرتوان تولید می کند. خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر، با پهنای نوار طیفی باریک و توان تمرکزیابی شدی، چندین برابر درخشانتر از نور خورشید است. در صنعت، خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر مختلف وجود دارد که بر حسب نوع محیط فعال یا تقویت کننده تقسیم می شوند : لیزرهای جامد ،لیزرهای گازی و لیزرهای مایع. در خصوص لیزر برش فایبر نیز در ادامه صحبت خواهد شد.


تقسیم بندی انواع لیزر

  • لیزرهای جامد : به لیزرهایی که در آنها از جامدات برای محیط فعال استفاده می کنند لیزرهای جامد می گویند. البته نه هر جامدی. خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر برای جامداتی که به عنوان محیط فعال در لیزرها به کار می روند باید دارای خواص خاصی باشند از جمله شفاف بودن بلور. تا بتواند برای برانگیزش محیط فعال وارد آن شود و خود باریکه‌ی برش لیزر بتواند از آن بگذرد. علاوه بر این اتم های این جامد باید بتوانند طول موج های مورد نظر را به وجود آورند. جامدات و بلورهایی که برای ایجاد لیزر به کار میروند معمولا حاوی مقدار کمی ناخالصی هستند که در بلور خاص وجود ندارد.
  • لیزرهای گازی :در لیزرهای گازی نوع خاصی گاز داخل یک اتاقک شفاف بی درز مانند لامپ‌ها یا نئون های فلورئسنت در جریان است . وقتی گاز جریان می‌یابد، از دو الکترود میگذرد، یکی با بار مثبت و دیگری با بار منفی. الکترونهای داخل اتم های گاز ، در حال جریان را به ترازهای انرژی بالا پمپ می‌کنند تا خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر صورت پذیرد.
  • لیزرهای مایع : لیزرهایی که از مایعات به عنوان محیط فعال استفاده میکنند این مزیت را دارند که مایع دارای خاصیت همگنی است و سرد کردن آن نیز به سهولت انجام می پذیرد به علاوه در مایعات میتوان غلظت را به اختیار تغییر داد و خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر را میتوان به آسانی به هر شکل و حجمی درآورد.در صورتی که این خواص در بلورها به طور کامل وجود ندارد و به علاوه عمل تبلور در آن‌ها احتیاج به دقت و زمان زیادی دارد. برای اطلاع از قیمت دستگاه برش فلزات با ما در تماس باشید.

اقسام تشکیل دهنده ی لیزر

  • هر لیزر از ۳ قسمت مختلف تشکیل شده است : (در خصوص سورس لیزر فایبر نیز صحبت خواهد شد)
  • ۱) ماده فعال : ماده فعال به آن بخش از خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر گفته می شود که منجر به تولید نور لیزر می گردد. هرگاه نام لیزر بیان می شود ، در حقیقت کلمه ای که دنبال لیزر می آید مشخص کننده ماده فعال لیزر می باشد مانند لیزر گاز کربنیک .ماده فعال لیزر می تواند گاز ، مایع ، جامد و نیمه هادی باشد و باعث شکل گیری خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر می‌شوند.
  • ۲) کاواک : از یک محفظه که ماده فعال در آن قرار دارد به همراه ۲ آیینه تشکیل شده است. نحوه قرار گرفتن آینه‌ها به گونه ای است که به طور موازی روبه روی یکدیگر و عمود بر محور افقی ماده فعال قرار گرفته‌اند و تعمیر دستگاه لیزر هر چند وقت یکبار در این قسمت اعمال می‌شود.
  • ۳) دمش : آخرین بخش یک لیزر را تشکیل می دهد . در حقیقت منبع تحویل انرژی به سیستم لیزر می باشد.در لیزرهای گازی و نیمه هادی طرح دمش بوسیله منبع تغذیه انجام میگیرد تا خدمات برش لیزر فلزات انجام شود.

خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر

خدمات برش لیزر در اصفهان تکنولوژی است که در آن با لیزر مواد مختلف را با سرعت بالا، دقت و قدرت زیاد برش می‌دهد. به دلیل قطر کم لیزر، برش لیزر بسیار دقیق بوده و عاری از هرگونه خطا است. نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، جنس ماده‌ای است که قرار است تحت برش لیزر قرار بگیرد؛ زیرا سطح برخی مواد پس از استفاده از دستگاه لیزر اصفهان ممکن است کمی بسوزد. تقریبا می‌توان روی اکثر فلزات برش لیزر انجام داد، فلزاتی مانند فولاد، آهن و آلومینیوم بیشترین کاربرد را در برش لیزر دارند. مواد دیگری که می‌توان روی آنها برش لیزر انجام داد شامل چوب، پلاستیک، شیشه و سرامیک است. در مقایسه با روش‌های مشابه برش لیزر برای مواد کوچک ایده‌آل‌ترین انتخاب است. یکی از پرکاربردترین خدمات لیزر فلزات، خدمات حکاکی لیزر با دقت و کیفیت عالی می باشد. در خدمات لیزر فلزات ، عمق حکاکی از سطحی تا عمیق قابل تغییر بوده و رنگ ایجاد شده روی فلز نیز بنا به درخواست مشتری و نوع فلز قابل تغییر می باشد. خدمات لیزر فلزات عبارتند از حکاکی استیل، آهن، آلومینیوم، برنج، طلا، نقره، پلاتین، مس و ... کارهای قابل انجام در زمینه خدمات لیزر فلزات : حکاکی فلش مموری، عینک، اتصالات، یراق، قطعات خودرو، کامپیوتر، ساعت مچی، تجهیزات پزشکی، موبایل، حکاکی طلا (چهره، اسم و ...)، برش طلا، قطعات نظامی، قاشق و چنگال، زیورآلات، ابزاردقیق، فندک، لوله و ... با استفاده از خدمات لیزر فلزات می توان کارهایی با ظرافت و دقت فراوان انجام داد. تمامی موارد بیان شده فقط جزئی از خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر هستند.


مزیت اصلی لیزر حکاکی پلاستیک نسبت به سایر روش‌ها انرژی متمرکز شده آن است که قطر کانونی کوچکی داشته و هم‌چنین سرعت زیادی دارد، از این رو این برش از ظرافت و دقت بسیار بالایی بهره‌مند است. مزیت دیگر خدمات لیزر اصفهان و انواع خدمات لیزر نسبت به روش مکانیکی، روش کار راحت‌تر با آن است؛ پس از برش لبه‌ها خراب نمی‌شوند و علاوه بر برش مستقیم، می‌توان این کار را به صورت منحنی نیز انجام داد. علاوه بر این موارد، برش لیزر دقت بسیار بالایی داشته و به کل کار آسیبی نمی‌رساند.

برای انجام برش لیزر فلزات ابتدا اشعه لیزر را آماده می‌کنند. ابتدا باید مواد اولیه تولید لیزر را در مخزن دستگاه تولید لیزر قرار داده و سپس با استفاده از جریان‌الکتریکی یا سایر روش‌ها آن را تحریک نمود. مواد مولد لیزر به وسیله تحریک به وسیله جریان الکتریکی یا تابش لامپ تهیه می‌شود و پرتو ایجاد شده با استفاده از تکه‌های آینه به کار رفته در دستگاه منعکس می‌شود تا انرژی لازمه جهت انجام برش را به دست آورد. و توسط لنز که در سر دستگاه قرار دارد به نقطه مربوطه تابیده می‌شود این لنز توانایی آنرا دارد که اشعه را تا ۰/۲۳ میلیمتر کوچک کند. عملکرد برش لیزر این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که بدون لبه‌دار شدن؛ بخش برش خورده به صورت کامل و بدون نقص آماده و قابل استفاده شود. برای آنکه بتوان بر روی فلزات برش لیزر ایجاد کرد باید از مواد اولیه‌ای مانند Co۲ , ND و ND-YAG استفاده نمود و با توجه به نوع کاری که مایل به انجام آن هستید از ماده مخصوص آن استفاده کنید. از Co۲ برای ایجاد برش بر روی فلزات استفاده می‌شود و از ماده YAG هم برای برش و هم برای حکاکی می‌توان استفاده نمود. برای آنکه گرمای تولید شده توسط برش لیزر به دستگاه آسیبی نرساند از سیستم خنک‌کننده استفاده می‌کنند در این سیستم گرمای تولید شده به خارج از دستگاه منتقل می‌شود و با استفاده از آب از میزان دمای داخل دستگاه کاسته می‌شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به لیزر اصفهان می باشد